خودروها, مدیران خودرو

باتری چری تیگو 7

باتری تیگو 7

به منظور آشنایی بیشتر با باتری تیگو 7، در ابتدای بحث به معرفی خودروی تیگو 7 به عنوان یکی از پر فروش ترین خودروهای موجود در بازار پرداخته و پس از آن باتری خودرو را معرفی خواهیم نمود. در نهایت با باتری تیگو 7 آشنا شده و ویژگی های آن را بررسی خواهیم کرد. اگر شما هم جزء علاقه مندان به آشنایی با خودرو تیگو 7 و باتری آن هستید، تا پایان با ما همراه باشید.

خودرو تیگو 7؛ شاسی بلندِ جذابِ جوان پسندِ ایرانی!

خودرو تیگو 7 که طراحی داخلی پویا و در عین حال ساده ای دارد، یکی از پر طرفدارترین شاسی بلندهای جاده های ایران است که رانندگی با آن فوق العاده هیجان انگیز است. حفاظت ایمنی هوشمندانه و همه جانبه این خودرو بر جذابیت های آن افزوده است تا امروزه افراد زیادی رویای خرید این خودرو بی نظیر را در سر بپرورانند.

ویژگی های کاربر پسند خودرو تیگو 7 که در راستای راحتی کاربران فراهم سازی شده اند، یکی دیگر از دلایل محبوبیت چری تیگو 7 است. از دیگر خصوصیات خودرو مذکور می توان به بدنه هیدرو دینامیکی H.D.S، جلو پنجره موج مانند، جذابیت چراغ های جلویی، خطوط مدرن جانبی، چراغ های عقب ال ای دی با ظاهری شبیه به پنجه ببر و… اشاره نمود.

آشنایی با باتری خودرو؛ باتری قلب تپنده خودرو است!

باتری خودرو که قلب تپنده خودرو محسوب می شود، نوعی باتری قابل شارژ است که از طریق تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی برق مورد نیاز خودرو را تامین می نماید. خودرو این برق را در زمینه های گوناگون نظیر استارت زدن و روشن شدن مورد استفاده قرار می دهد.

هر باتری خودرو دارای دو مولفه مهم تحت عنوان ولتاژ و ظرفیت می باشد. ولتاژ باتری در خودروهای سبک و سواری نظیر باتری تیگو 7 معادل 12 ولت می باشد. اما ظرفیت این باتری ها با توجه به نیاز خودرو مختلف و تابع عوامل متعدد و متنوعی همچون تعداد صفحات باتری و مساحت آن ها، مقدار الکترولیت و قدرت آن، دمای عملکرد و کهنه یا نو بودن باتری می باشد.

باتری ماشین در دو نوع باتری های اسیدی و باتری های اتمی در بازار موجود می باشد. در ادامه هر یک از این باتری ها را به طور مختصر بررسی خواهیم نمود.

باتری اسیدی

باتری های اسیدی که از قدمت بیشتری در مقایسه با باتری های اتمی برخوردار هستند، دارای 6 درب بوده و امکان چک کردن سطح الکترولیت را فراهم می سازند. بدین ترتیب کاربر در صورت نیاز اقدام به افزودن آب مقطر به باتری می نماید. لازم به ذکر است که باتری های اسیدی نیازمند بررسی ها و سرویس های دوره ای هستند. از همین رو لازم است هر چند وقت یک بار این باتری ها را بررسی نموده و بدین ترتیب زمینه عملکرد درست آن ها را فراهم سازید.

یکی از مهم ترین معایب باتری های اسیدی چالش هایی است که این باتری ها برای سلامت محیط زیست و پرسنل ایجاد می نمایند. از همین رو به کاربران پیشنهاد می گردد که در صورت امکان از خرید و به کارگیری این نوع باتری بپرهیزند و باتری های اتمی را جایگزین آن ها نمایند.

باتری اتمی

باتری های اتمی دسته ای دیگر از انواع باتری خودرو هستند که درپوش یکپارچه ای داشته و نیازمند سرویس های دوره ای نیستند. جالب است بدانید از آن جا که این باتری ها فاقد الکترولیت هستند، نیازی به افزودن آب مقطر ندارند.

مهم ترین مزیت این باتری ها عدم آسیب رسانی به سلامت محیط زیست و افراد می باشد. قیمت مقرون به صرفه این باتری ها در مقایسه با کارایی بی نظیرشان موجب شده است که باتری های اتمی در مدت زمانی کوتاه محبوبیت فراوانی کسب نمایند.

باتری خودرو

آشنایی با باتری تیگو 7 و مشخصات آن

لازم به ذکر است که باتری فابریک تیگو 7 از نوع 12 ولت 60 آمپر اتمی می باشد. منظور از باتری فابریک باتری ای است که در زمان ساخت خودرو در کارخانه بر روی آن تعبیه نموده و راهی بازار می کنند. حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که فرق باتری فابریک با سایر باتری ها چیست؟

جالب است بدانید ظرفیت باتری فابریک به گونه ای است که تنها می تواند پاسخ گوی نیازهای اولیه خودرو باشد. تا زمانی که از باتری تیگو 7 فابریک برای رفع نیازهای اولیه خودرو تیگو 7 خود استفاده می کنید، همه چیز رو به راه است و هیچ مشکلی وجود ندارد. اما گاهی برخی از افراد تصمیم به ارتقاء خودرو تیگو 7 خود گرفته و بدین ترتیب به نصب سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای و قدرتمند می پردازند. نتیجه چه می شود؟

نتیجه این که باتری تیگو 7 دارای ظرفیت 60 آمپر ساعت دیگر جوابگوی نیازهای خودروی شما نخواهد بود. از همین رو لازم است در اسرع وقت نسبت به تعویض باتری اقدام نموده و باتری ماشین تیگو 7 دارای ظرفیت مناسب را جایگزین آن نمایید.

اگر از جایگزینی باتری تیگو 7 دارای ظرفیت 60 آمپر با باتری دارای ظرفیت بالاتر سر باز بزنید، طولی نخواهد کشید که سیستم برق خودرو با مشکلات متعدد و متنوعی روبه رو شده و بدین ترتیب ناچار به پرداخت هزینه های هنگفت برای رفع این مشکلات خواهید شد.

استفاده از باتری چری تیگو 7 دارای ظرفیت بالاتر موجب افزایش قدرت آمپردهی و در نتیجه طول عمر و ماندگاری بیشتر می شود. با خرید باتری دارای ظرفیت بیشتر از 60 آمپر زمینه ای را فراهم می سازید که فشار کمتری به سیستم برق خودرو وارد گردد. عمر مفید حدود 2 سال یا 40 هزار کیلومتر در نظر گرفته می شود. پس از گذشت این مدت زمان و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات مختلف، لازم است نسبت به تعویض باتری ماشین تیگو 7 اقدام نمایید.

  • قیمت باتری تیگو 7

عوامل متعدد و متنوعی وجود دارند که دست به دست هم داده و قیمت باتری تیگو 7 را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کشور سازنده باتری
  • برنده سازنده باتری
  • ظرفیت باتری
  • نوع باتری
  • تاریخ تولید باتری
  • گارانتی

خرید آنلاین باتری تیگو 7

یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های خرید باتری ماشین تیگو 7، خرید آنلاین باتری تیگو 7 می باشد. با خرید آنلاین این باتری می توانید ضمن تجربه یک خرید مطمئن، در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.