خودروها, مدیران خودرو

باتری چری تیگو 5

باتری تیگو 5

به منظور آشنایی با باتری تیگو 5، بهتر است ابتدا با خودرو تیگو 5 آشنا شده و پس از آن باتری را که قطعه ای کاربردی و بسیار اساسی در ساختار تمامی خودروها است، بررسی نماییم. سپس در پایان باتری تیگو 5 را معرفی کرده و به بیان ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

خودرو تیگو 5؛ زیبا و ایمن

پس از این که عرضه خودرو ایکس 33 توسط مدیران خودرو با استقبال بی نظیری از سوی مشتریان رو به رو شد، شرکت مذکور به منظور پاسخگویی به نیازهای آن دسته از افرادی که در پی خرید یک خودرو کراس اوور، جادار، زیبا، ایمن و خانوادگی هستند، در سال 1394 اقدام به طراحی و تولید تیگو 5 نمود. دیزاین خودرو تیگو 5 که یکی از قابل توجه ترین ویژگی های این خودرو به شمار می آید، بسیار چشم نواز و مشتری پسند است.

لازم به ذکر است که خودرو تیگو 5 از زمان عرضه تا به امروز دو بار با تغییرات ظاهری و داخل کابین رو به رو  شده است. این خودرو هنوز هم یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین خودروهای شاسی بلند موجود در بازار که از ویژگی هایی همچون بدنه تقویت شده و چراغ های مه شکن هوشمند برخوردار می باشد.

باتری تیگو 5

باتری؛ قطعه ای کاربردی در ساختار خودرو

اگرچه هر خودرو از اتصال قطعات متعدد و متنوعی ساخته شده است، اما شاید هیچ یک از این قطعات به اندازه باتری حائز اهمیت نباشند. باتری یکی از مهم ترین قطعات موجود در ساختار خودروهای سبک و سنگین است که برق مورد نیاز قطعات الکتریکی موجود در خودرو را تامین می نماید. باتری با تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز دینام زمینه روشن شدن خودرو را فراهم می سازد. اگر باتری نباشد و یا خراب باشد، برق رسانی به دینام با مشکل مواجه شده و در نتیجه ماشین روشن نمی شود.

سیستم صوتی و روشنایی خودرو نیز برای اجرای عملکرد درست نیازمند دریافت انرژی الکتریکی از باتری می باشد. بنابراین اگر باتری به درستی کار نکند، این قطعات نیز با مشکل رو به رو می شوند.

باتری خودرو یکی از انواع باتری های قابل شارژ می باشد. باتری های قابل شارژ در مقابل باتری های غیر قابل شارژ یا همان باتری های یک بار مصرف قرار می گیرند که پس از یک دوره مصرف دیگر کارایی نداشته و باید دور انداخته شوند.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که باتری ها دو دو نوع موجود هستند.

باتری های سرب اسیدی و باتری های اتمی.

باتری های سرب اسیدی دسته ای از باتری ها هستند که قدمت بیشتری داشته و به منظور اجرای عملکرد مناسب نیازمند رسیدگی های دوره ای و سرویس هستند. در صورتی که سطح آب مقطر موجود در این باتری ها کاهش پیدا کند، باید نسبت به افزودن آب مقطر به آن ها اقدام نمایید. این دسته از باتری ها اگرچه قیمت مناسب و کارایی قابل قبولی دارند، اما سلامت محیط زیست و پرسنل را با چالش هایی رو به رو ساخته و بدین ترتیب توصیه می شود که حتی الامکان از خرید آن ها خودداری شود.

در مقابل باتری های سرب اسیدی، باتری های اتمی قرار دارند که از عرضه آن ها به بازار زمان زیادی نمی گذرد. این باتری ها برخلاف باتری های سرب اسیدی نیازی به سرویس و رسیدگی های دوره ای نداشته و هیچ خطری برای سلامت محیط زیست و پرسنل ایجاد نمی کنند. قیمت این باتری ها در مقایسه با کاربرد و ویژگی های آن ها بسیار مقرون به صرفه می باشد.

از جمله مهم ترین ویژگی های یک باتری می توان به ولتاژ و ظرفیت اشاره کرد. ولتاژ و ظرفیت دو مولفه با مقدار عددی هستند. برای مثال باتری های استفاده شده در ساختار خودروهای سواری همچون باتری تیگو 5 از ولتاژ 12 ولت برخوردار می باشند. این در حالی است که باتری خودروهایی نظیر کامیون که جزء خودروهای سنگین و دیزلی محسوب می شود، از نوع 24 ولتی است.

باتری ماشین

آشنایی با باتری تیگو 5 و ویژگی های آن

همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، باتری خودروهای سبک و سواری همچون باتری تیگو 5 دارای ولتاژ 12 ولت هستند. حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که ظرفیت  تیگو 5 چقدر است؟

گفتنی است که ظرفیت باتری فابریک تیگو 5 یعنی همان باتری ای که در زمان ساخت خودرو در کارخانه بر روی آن نصب نموده و سپس خودرو را روانه بازار کرده اند، دارای ظرفیت 70 آمپر ساعت است. لازم به ذکر است که باتری چری تیگو 5 دارای ظرفیت 70 آمپر ساعت تنها قادر به رفع نیازهای اولیه خودرو تیگو 5 است. در صورتی که نسبت به ارتقاء سیستم خودرو مذکور اقدام نموده و به عنوان مثال از سیستم های صوتی و روشنایی قوی و حرفه ای استفاده کنید، باتری تیگو 5 با ظرفیت 70 آمپر ساعت دیگر پاسخگو نخواهد بود.

اگر قصد استفاده از سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای بر روی خودرویتان را دارید، باید حتما نسبت به ارتقاء ظرفیت باتری ماشین تیگو 5 اقدام نموده و باتری با ظرفیت بالاتر را جایگزین آن کنید. در چنین شرایطی باتری های 74 آمپر ساعتی گزینه ای مناسب برای خودرو تیگو 5 شما به شمار می آیند.

ولتاژ و ظرفیت مناسب باتری چری تیگو 5

جالب و در عین حال لازم است بدانید که هرچه ظرفیت باتری تیگو 5 بالاتر باشد، قدرت آمپردهی آن بیشتر بوده و بدین ترتیب زمینه حفظ سلامت سیستم برق خودرو فراهم می شود. چرا که فشار وارده بر سیستم برق به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

لازم به ذکراست که عمر مفید باتری چری تیگو 5 حدود 2 سال یا 40 هزار کیلومتر تخمین زده شده است. پس از گذشت این مدت لازم است نسبت به تعویض باتری اقدام نموده و بدین ترتیب از ورود آسیب به سایر بخش های خودرو جلوگیری به عمل آورید. البته گاهی اوقات برخی عوامل موجب می شوند که زمان تعویض باتری زودتر از موعد دو ساله آن فرا برسد. در چنین شرایطی نیز تعویض باتری ضروری است.

قیمت باتری تیگو 5

قیمت باتری تیگو 5 و باتری تمامی خودروها وابسته به عوامل متعدد و متنوعی همچون گارانتی، میزان ظرفیت، سرب اسیدی یا اتمی بودن، تاریخ تولید، کشور تولید کننده، برند تولید کننده و… می باشد.

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که به دنبال یک باتری با قیمت مناسب برای خودرویتان هستید، ما خرید آنلاین باتری را به شما پیشنهاد می دهیم. با خرید آنلاین باتری تیگو 5 ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه ها، لذت یک خرید موفق را تجربه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.