خودروها, مدیران خودرو

باتری آریزو 6

باتری آریزو 6

بهتر است پیش از پرداختن به معرفی باتری آریزو 6، نخست با آریزو 6 به عنوان یکی از پر طرفدارترین خودروهای ارائه شده توسط مدیران خودرو آشنا شده و پس از آن باتری را که قطعه ای اساسی در ساختار خودروهای گوناگون است، بشناسیم. سپس در پایان باتری آریزو 6 را به همراه مشخصات آن بررسی خواهیم نمود. تا پایان با ما همراه باشید.

چری آریزو 6؛ اسپرتِ جوان پسندِ جاده های ایران

سدان های چری دسته ای از خودروهای اسپرت و جوان پسند هستند که تحت عنوان آریزو تولید شده و روانه بازار جهانی می شوند. جالب و در عین حال لازم است بدانید که آریزو 7 نخستین عضو از خانواده سرشناس آریزو است که در سال 2013 میلادی به بازار چین عرضه شد. پس از آریزو 7، آریزو 3 در سال 2015 با ورود خود به بازارهای چین مشتریان را شگفت زده کرد. چری آریزو 5 سومین عضو از خانواده بزرگ آریزو بود که یک سال پس از چری آریزو 3 روانه بازار شد.

اگرچه عرضه مدلی بین آریزو 5 و آریزو 7 چندان منطقی و باور کردنی نبود، اما این بار چری در اقدامی غافلگیر کننده در سال 2018 میلادی از آریزو 6 رونمایی کرده و علاقه مندان به این خانواده دوست داشتنی را شگفت زده کرد.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که چری آریزو 6 از نظر ابعاد تفاوت چندان زیادی با آریزو 5 ندارد. این خودرو قلب 5/1 لیتری و گیربکس CVT خود را چری آریزو 5 توربو به ارث برده است. البته لازم به ذکراست که آریزو 5 توربو از تیپ ترونیک 7 دنده برخوردار می باشد. این در حالی است که آریزو 6 مجهز به تیپ ترونیک 9 دنده است.

باتری؛ قطعه ای که وجود آن ضروری است!

باتری خودرو که از نوع باتری های قابل شارژ است، یکی از مهم ترین و اساسی ترین قطعات موجود در ساختار کلیه خودروها است. این قطعه انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و بدین ترتیب برق مورد نیاز قسمت های مختلف خودرو را تامین می نماید. به عنوان مثال دینام برای این که بتواند موجب استارت زدن و در نتیجه روشن شدن خودرو شود، به انرژی الکتریکی نیاز دارد که باتری عهده دار تامین آن است. همچنین شما اگر بخواهید سیستم صوتی خودروی خود را روشن نمایید، برای این کار نیازمند انرژی الکتریکی هستید. اگر باتری در ساختار خودرو موجود نباشد و یا باتری موجود در ساختار خودرو مشکل داشته باشد، برق مورد نیاز این قسمت ها تامین نخواهد شد.

باتری خودرو دارای دو ویژگی مهم ولتاژ و ظرفیت است. باتری کلیه خودروهای سواری نظیر باتری آریزو 6 دارای ولتاژ 12 ولت و باتری تمامی خودروهای سنگین مانند کامیون دارای ولتاژ 24 ولت می باشد. این در حالی است که ظرفیت هر باتری با توجه به نیازهای خودرو متفاوت است. به عنوان مثال تفاوت میان نیازهای خودرو پراید و خودرو آریزو 6 موجب شده است که ظرفیت باتری این دو نوع خودرو یکی نباشد.

آشنایی با باتری آریزو 6 و مشخصات آن

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، باتری آریزو 6 همچون باتری سایر خودروهای سواری از ولتاژ 12 ولت برخوردار می باشد. ظرفیت باتری فابریک آریزو 6 یعنی همان باتری اولیه ای که در زمان ساخت خودرو بر روی خودرو نصب نموده و سپس آن را روانه بازار می کنند، 60 آمپر ساعتی است.

لازم به ذکر است که باتری های فابریک که آن ها را تحت عنوان باتری اولیه نیز می شناسید، تنها پاسخگوی نیازهای اولیه خودرو هستند. بنابراین اگر به ارتقا خودرو چری آریزو 6 خود پرداخته و اقدام به نصب سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای و قدرتمند بر روی آن نمایید، باتری آریزو 6 دارای ظرفیت 60 آمپر دیگر توان پاسخگویی به نیازهای خودروی شما را نخواهد داشت. پایین بودن ظرفیت باتری چری آریزو 6 موجب کاهش آمپردهی و در نتیجه ورود آسیب به سیستم برق خودرو می شود.

آمپر مناسب و طول عمر باتری آریزو 6

در چنین شرایطی باید باتری آریزو 6 دارای ظرفیت 60 آمپر ساعت را تعویض نموده و از باتری دارای ظرفیت بالاتر استفاده نمایید. بدین ترتیب میزان آمپردهی تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ضمن حفظ سلامت سیستم برق خودرو، میزان ماندگاری باتری بیشتر می شود.

طول عمر باتری چری آریزو 6 حدود 40000 کیلومتر یا به عبارت دیگر 2 سال تخمین زده شده است. پس از گذشت این مدت لازم است نسبت به تعویض اقدام نمایید.

قیمت باتری آریزو 6

قیمت باتری چری آریزو 6 تابع عوامل متعدد و متنوعی است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به برند سازنده، کشور سازنده، میزان ظرفیت، تاریخ تولید، گارانتی و مواردی از این قبیل اشاره نمود.

بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای خرید باتری ، خرید آنلاین باتری آریزو 6 است. شما با این روش می توانید علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه ها، خریدی موفق و مطمئن را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.