مدیران خودرو

باتری جک جی 5

 آشنایی با باتری جک جی 5 و مشخصات آن

به منظور آشنایی بیشتر با باتری جک جی 5، بهتر است ابتدا با خودروی پر فروش و پر طرفدار جک جی 5 آشنا شده و پس از آن به معرفی باتری جک جی 5 و ویژگی های مهم آن بپردازیم.

آشنایی با خودروی جک جی 5

جک جی یکی از موفق ترین و پر فروش ترین محصولات تولیدی جک در بازار ایران است. این شرکت صاحب نام چینی اقدام به همکاری با شرکت میتسوبیشی نموده و بدین ترتیب موفق به تولید موتورهای نسبتا پر توان و کم مصرف شده است. گفتنی است که شرکت میتسوبیشی متخصص تولید این نوع باتری می باشد.

عوامل متعدد و متنوعی دست به دست هم داده و جک جی 5 را به یکی از پر طرفدارترین خودروهای موجود در بازار ایران تبدیل کرده اند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ویژگی های فنی مناسب، طراحی منحصر به فرد، خدمات پس از فروش و کیفیت چشمگیر کابین اشاره نمود. گفتنی است که خودروی جک جی 5 از یک موتور 8/1 لیتری و چهار سیلندر با توان 141 اسب بخار برخوردار می باشد.

حال که به طور مختصر با خودروی جک جی 5 آشنا شدیم، زمان آن فرا رسیده است که به معرفی باتری جک جی 5 و بررسی ویژگی های مختلف آن بپردازیم.

آشنایی با مشخصات باتری جک جی 5

ولتاژ و آمپراژ از جمله مهم ترین ویژگی های باتری جک جی 5 هستند. جالب است بدانید که میزان ولتاژ در باتری همه خودروهای سواری نظیرجک جی 5 معادل 12 ولت است. این در حالی است که مقدار این مولفه در باتری ماشین های سنگین همچون کامیون ها 24 ولت می باشد.

میزان آمپراژ باتری ها تابع عوامل متعدد و متنوعی است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به نیازهای خودرو اشاره نمود. گاهی نیاز سیستم خودرو به برق بالا است. در چنین شرایطی استفاده از باتری جک جی 5 دارای ظرفیت پایین می تواند موجب ورود آسیب به سیستم برق و قطعات مختلف خودرو شده و دردسرها و هزینه های هنگفتی روی دستتان بگذارد.

باتری فابریک خودرو جک یعنی همان باتری اصلی و اولیه ای که برای اولین بار در کارخانه روی خودرو نصب می نمایند، 60 آمپر ساعتی است. این میزان ظرفیت به خوبی پاسخگوی نیازهای اولیه خودرو می باشد. اما داستان به همین جا ختم نمی شود. گاهی برخی از صاحبان خودروها اقدام به نصب سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای بر روی خودرو می نمایند. در چنین شرایطی همخوانی میان نیاز سیستم برق خودرو و ظرفیت باتری از بین می رود. بنابراین لازم است هر چه سریع تر نسبت به تعویض باتری جک J5 با یک باتری دارای ظرفیت بالاتر همچون  هفتاد آمپر ساعتی اقدام کنید.

افزایش ظرفیت باتری ماشین جک موجب افزایش قدرت آمپردهی آن شده و در نتیجه سلامت سیستم برق خودرو و طول عمر آن را تضمین می نماید.

مدل باتری

یکی از مهم ترین ویژگی های باتری جک  مدل باتری است. اگر برای خرید باتری جک جی 5 اقدام کرده باشید، حتما با دو نوع باتری اسیدی و اتمی رو به رو شده اید. آیا تفاوت این باتری ها را می دانید؟ کدام باتری بهتر است؟

باتری های اسیدی که قدمت حضورشان در بازار از باتری های اتمی بیشتر است، دسته ای از باتری های پر طرفدار هستند که نیازمند رسیدگی های دوره ای می باشند. می پرسید رسیدگی دوره ای یعنی چه؟

جالب است بدانید که این باتری ها در ساختار خود محلول الکترولیت دارند. پس از گذشت مدتی از به کارگیری باتری، ممکن است سطح الکترولیت در باتری کاهش یابد. در چنین شرایطی وظیفه شما این است که هر چند وقت یک بار از طریق 6 درب موجود بر روی بدنه باتری به بررسی سطح الکترولیت پرداخته و در صورت کاهش سطح الکترولیت نسبت به افزودن آب مقطر اقدام نمایید.

باتری های اتمی بر خلاف باتری های اسیدی نیاز به رسیدگی دوره ای ندارند. می پرسید چرا؟ چون سطح الکترولیت در آن ها کاهش پیدا نمی کند. بنابراین با خرید باتری جک جی 5 اتمی می توانید خود را از رسیدگی و سرویس های دوره ای خلاص کنید!

ماندگاری باتری

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که از جانب کاربران مطرح می شود، این است که طول عمر مفید یک باتری چقدر است؟ پس از گذشت چه مدتی لازم است باتری جک جی 5 تعویض شود؟

گفتنی است که طول عمر باتری جک J5 همچون سایر باتری ها 2 سال یا 40000 کیلومتر است. پس از گذشت این مدت باتری رو به سولفاته شدن گذاشته و خراب می شود. حال ممکن است بگویید: خُب باتری خودروی من پس از گذشت دو سال و نیم هنوز هم استارت خورده و به درستی کار می کند. تکلیف من چیست؟

بله، حق با شما است! باتری ها قطعاتی شیمیایی هستند و به مرور زمان ضعیف می شوند. در صورتی که سر موعد نسبت به تعویض این باتری ها و جایگزینی آن ها با باتری نو اقدام نکنید، ممکن است به تدریج به سیستم برق خودرو و دیگر قطعات آسیب برسانند. پس بهترین و عاقلانه ترین زمان برای تعویض باتری جک جی 5 دو سال یا 40000 کیلومتر است.

گاهی اوقات شرایطی رخ می دهد که باتری پیش از موعد دو ساله با مشکل مواجه می شود. در این صورت درنگ نکرده و پیش از بروز دردسرهای بزرگ تر باتری را عوض کنید.

قیمت باتری جک جی 5

جالب است بدانید که قیمت باتری جک جی 5 تابع عوامل گوناگونی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • ظرفیت باتری (آمپراژ باتری)
  • مدل باتری (اسیدی یا اتمی بودن باتری)
  • کارخانه و برند سازنده باتری
  • تاریخ تولید باتری
  • گارانتی باتری

خرید آنلاین باتری جک جی 5

اگر به دنبال یک باتری ماشین جک جی 5 مناسب با قیمت مقرون به صرفه هستید، ما خرید آنلاین  را به شما پیشنهاد می دهیم. با خرید آنلاین باتری جک J5 بدون صرف وقت و هزینه های هنگفت باتری مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.