خودروها

باتری برلیانس H220

آشنایی با باتری H220

پیش از پرداختن به بحث درباره باتری H220 و ویژگی های متعدد و متنوع آن، بهتر است ابتدا با خودروی هاچ بک و جذاب برلیانس اچ 220 آشنا شویم. پس از آن به معرفی باتری H220 پرداخته و مشخصه های آن را به طور مفصل بیان می کنیم.

برلیانس اچ 220؛ کوچکترین عضو مونتاژی برلیانس!

برلیانس اچ 220 یکی از پر طرفدارترین خودروهای هاچ بک تولید کارخانه برلیانس است که با هدف رقابت با پژو 206 روانه بازار شد! این خودرو که کوچکترین عضو مونتاژی برلیانس به شمار می آید، در بدو ورود به بازار با استقبال بی نظیری از جانب مشتریان رو به رو شده و فروش بسیار موفقی را تجربه کرد. خودروی مذکور دارای یک موتور 5/1 لیتری 4 سیلندر با توان 103 اسب بخار می باشد.

خودروهای سری اچ 200 برلیانس در مقایسه با سری 300 آن از ساختار و پلتفرم جدیدتری برخوردار بوده و موفق به گذراندن تست ایمنی تصادف چین با اخذ پنج ستاره شده اند. این در حالی است که نتیجه دقیقی از تست ایمنی تصادف خودروهای سری 300 این کمپانی در دسترس نیست.

نسخه اتوماتیک برلیانس اچ 220 از امکانات و تجهیزات قابل توجه تری به نسبت نسخه دنده ای برخوردار می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که نوع اتوماتیک خودروی مذکور دارای جعبه دنده نیمه اتومات بوده و در زمینه تعویض دنده با مشکلات قابل توجهی رو به رو است. از همین رو قادر به رقابت با سایر جعبه دنده های اتوماتیک معمولی نیست. همین امر موجب شده است که مدل دنده ای برلیانس اچ 220 بی نقص تر به نظر رسیده و طرفداران بیشتری داشته باشد!

باتری H220 و مشخصات آن

اگر به آن دسته از افرادی متعلق هستید که قصد خرید باتری برلیانس اچ 220 دارید، لازم است بدانید که آگاهی از ویژگی های متعدد و متنوع این باتری می تواند موفقیت خرید شما را تضمین نماید. در ادامه مشخصه های مختلف این باتری را معرفی نموده و هر یک را بررسی می نماییم.

مدل باتری برلیانس H220

اگر با هدف خرید باتری برلیانس H220 به بازار مراجعه کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این باتری ها در دو نوع اسیدی و اتمی موجود هستند. باتری های اسیدی که از قدیم الایام در بازار حضور داشته اند، برای آن که بتوانند عملکرد درستی را از خود به نمایش بگذارند، به توجه شما نیاز دارند! تعجب نکنید، عدم توجه شما به این دسته از باتری ها به مرگ آن ها منتهی می شود!

شاید از خودتان بپرسید که چگونه باید به این باتری ها توجه کرده و بدین ترتیب ماندگاری آن ها را افزایش داد؟

کار سختی نیست. کافی است هر از چند گاهی به این باتری ها سر زده و به آن ها رسیدگی کنید. باتری های مذکور بر روی بدنه خود از 6 درب برخوردار می باشند. هر چند وقت یک بار این درب ها را باز کرده و سطح الکترولیت موجود در باتری را چک کنید. اگر از حد معمول کمتر شده بود، مقداری آب مقطر به آن بیفزایید و تمام!

این باتری ها اگرچه قیمت مناسبی داشته و طرفداران پر و پا قرص خود را دارند، اما به دلیل چالش هایی که برای سلامت پرسنل و محیط زیست ایجاد می نمایند، همچون گذشته مورد توجه قرار نمی گیرند.

باتری های اتمی که در مقابل باتری های اسیدی قرار دارند، به تازگی وارد بازار شده و در همین مدت زمان کوتاه توانسته اند جایگاه ویژه ای کسب نمایند. از آن جا که سطح الکترولیت در باتری های مذکور کاهش پیدا نمی کند، این باتری ها نیازی به رسیدگی و چک کردن های دوره ای ندارند. عدم آسیب رسانی به سلامت پرسنل و محیط زیست در عین برخورداری از قیمت ایده آل موجب شده است که این نوع باتری به گزینه اول خریداران تبدیل شود.

ولتاژ و ظرفیت باتری H220

باتری فابریک خودروی برلیانس H220 از نوع 12 ولت 60 آمپر ساعتی است. باتری فابریک که از آن با نام باتری اولیه نیز یاد می کنند، همان باتری ای است که در زمان ساخت خودرو بر روی آن نصب می نمایند. ولتاژ و ظرفیت باتری فابریک به گونه ای است که بدون هیچ مشکلی قادر به تامین برق لازم برای رفع نیازهای اولیه خودرو است. به یاد داشته باشید که این باتری تنها می تواند نیازهای اولیه سیستم برق خودروی شما را پاسخ دهد، نه بیشتر!

اگر فکر نصب سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای و ارتقا خودرویتان را در سر می پرورانید، به یاد داشته باشید که پیش از این کار لازم است باتری H220 را با یک باتری دارای ظرفیت بیشتر جایگزین کنید. در صورت ارتقا خودرو و عدم تعویض باتری، سیستم برق خودرو با مشکل های متعددی مواجه شده و سلامت سایر قطعات را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

استفاده از باتری H220 دارای ظرفیت بیشتر زمینه ساز افزایش قدرت آمپردهی باتری شده و در نتیجه موجب افزایش طول عمر باتری و سلامت سیستم برق آن می گردد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که میان نیازهای خودرو و ظرفیت باتری تناسب برقرار باشد.

طول عمر باتری برلیانس H220

طول عمر باتری ماشین یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های آن است. به یاد داشته باشید که نه تنها باتری H220، بلکه باتری دیگرخودروها نیز باید پس از گذشت دو سال و یا طی مسافت 40000 کیلومتر عوض شوند. باتری پس از گذشت این مدت به مرور رو به سولفاته شدن گذاشته و می تواند موجب خرابی سایر قطعات شود. بنابراین سعی کنید باتری خودروی خود را پس از گذشت این مدت حتما عوض کنید.

گاهی شرایطی رخ می دهد که به تبع آن باتری برلیانس H220 پیش از موعد خراب می شود. در این صورت لازم است سریعا نسبت به تعویض باتری اقدام نموده و بدین ترتیب از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری نمایید.

نشانه های خرابی باتری H220

از جمله مهم ترین نشانه هایی که شما را از خرابی باتری H220 با خبر می سازد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم استارت ماشین پس از چند ساعت خواب
  • سنگین استارت زدن
  • قطع شدن برق از پشت آمپر

 

قیمت باتری برلیانس H220

عوامل متعدد و متنوعی وجود دارند که قیمت باتری H220 را تحت تاثیرقرار می دهند. برند و کارخانه سازنده، ظرفیت باتری، نوع باتری، تاریخ تولید و گارانتی نمونه هایی از مهم ترین عوامل مذکور هستند.

خرید آنلاین باتری اچ 220

یکی از پر تکرارترین سوالاتی که از جانب کاربران مطرح می گردد، این است که باتری اصلی ماشین برلیانس اچ 220 را از کجا بخریم؟

اگر سوال فوق الذکر سوال شما هم هست، ما خرید آنلاین باتری H220 را به شما پیشنهاد می دهیم. با خرید آنلاین ضمن صرفه جویی در هزینه ها، با خیال راحت یک باتری اصل و با کیفیت خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.