درباره باتری

نحوه جدا کردن یک باطری ماشین

نحوه جدا کردن یک باطری ماشین

در طول عمر باتری خودرو شما ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تعمیر و آب و هوا و نگهداری خودرو نیاز به قطع و وصل باتری جدید داشته باشید. این امر یک موضوع ساده است و قابل حل شدن می باشد و ما در ادامه این مقاله به حل نحوه جداکردن باتری ماشین می پردازیم

مرحله اول نحوه جدا کردن یک باطری ماشین

قبل از اینکه باتری خود را قطع کنید، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. چون باطری ماشین علاوه بر داشتن یک بار الکتریکی بالقوه کشنده، حاوی عوامل خوردگی است که می تواند گاز قابل اشتعال تولید کند، که حتما قبل از جدا کردن باطری ماشین، خودرو را خاموش کرده و از دستکش و عینک مخصوص استفاده نمایید.

مرحله دوم جداسازی باتری ماشین 

قطب منفی باطری ماشین را در قسمت بالایی باتری با یک پوشش سیاه رنگ و قطب مثبت را با یک کلاه قرمز رنگ قابل رویت است.

مرحله سوم

برای قطع کردن باطری ماشین خود باید به دقت، از قطب منفی شروع به کار کنید، سوکت را از کیت سوکت خود بردارید و در برابر، مهره در قطب منفی باتری خود نگه و  به صورتی فرضی اندازه سوکت مورد نیاز برای خنثی کردن مهره را مشخص کنید.

سپس آچار مربوطه را برروی مهره در قطب منفی قرار داده و در خلاف جهت عقربه های ساعت، آنرا می چرخانیم.
بعد از قطع مهره، اتصال منفی را از باتری قطع کنید. در حالی که کار  خود را انجام می دهید، آن را کنار بگذارید تا با باتری تماس نداشته باشد.
برای حذف اتصال منفی، ممکن است یک ابزار حذف کابل مخصوص باتری مورد نیاز باشد که می توانید آن را از فروشگاه قطعات خودرو محلی یا مکانیک خود بخواهید.

مرحله چهارم

به همان روشی که در بالا اشاره شد برای جدا کردن یک باطری ماشین می توانید  ترمینال مثبت عمل کنید. پس از از بین بردن آن از ترمینال، مراقب باشید اتصال مثبت به بخش های فلزی از ماشین برخورد نکند چون  جريان باقيمانده در سيستم مي تواند مدارهاي داخلی خودرو را مختل کند و يا به آن صدمه بزند.

مرحله پنجم

پس از قطع اتصال باتری، براکت ها را که در سینی آن نگه داشته می شود، باز کنید.
باتری را بیرون آورده و با استفاده از یک مسواک قدیمی، سینی و کابل باتری را با یک مخلوط رقیق شده با آب نوشیدنی بشویید و قبل از قرار دادن باتری ، آنها را خشک کنید.
باتری جدید را روی سینی قرار دهید و بست ها را بچرخانید.
ابتدا کابل ترمینال مثبت و سپس کابل ترمینال منفی را متصل کنید.
به یاد داشته باشید که باتری خودرو قدیمی خود را میتوانید به فروشگاه های فروش باتری خودور ، تحویل دهید و مبلغ قابل محاسبه را دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با دیجی باتری در ارتباط باشید.

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.