قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باطری ماشین برند لاجیکس ( logix )

[Product_Table id=’4963′ name=’1′]

قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باتری ماشین برند مارین ( MARIN )

[Product_Table id=’5117′ name=’مارین’]

قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باتری ماشین برند واریان ( VARIAN)

[Product_Table id=’5115′ name=’واریان’]

قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باطری ماشین برند سوزوکی ( SUZUKI)

[Product_Table id=’5099′ name=’سوزوکی’]

قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باطری ماشین برند اوربیتال ( ORBITAL)

[Product_Table id=’5107′ name=’اوربیتال’]

قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باتری ماشین برند اوربیتال پریمیوم ( ORBITAL PREMIUM)

[Product_Table id=’5110′ name=’اوربیتال پریمیوم’]

قیمت باتری ماشین

لیست قیمت باتری ماشین برند الوند ( ALVAND)

[Product_Table id=’5113′ name=’الوند’]

قیمت باتری ماشین و عوامل موثر بر آن

شاید برایتان جالب باشد بدانید که قیمت باتری ماشین در ایران در مقایسه با قیمت آن در سایر کشورهای دنیا بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. باتری ماشین قلب ماشین است. همان گونه که می دانید، خودروهای امروزی دارای سیستم هایی بسیار پیچیده متشکل از مدارهای الکتریکی هستند. این سیستم ها انرژی الکتریکی مورد نیاز بخش های گوناگون خودرو را تامین نموده و در میان آن ها تقسیم می کنند. اصلی ترین عضو سیستم های مذکور که خرابی یا عدم وجود آن دردسر ساز خواهد شد، باتری است.

باتری خودرو انرژی الکتریکی مورد نیاز خودرو را ذخیره می کند. این باتری از نوع باتری های قابل شارژ بوده و با توجه به نوع خودرو و نیازهای آن در انواع متنوع و ولتاژهای مختلفی طراح و تولید شده و راهی بازار می شود. این عضو جدایی ناپذیر خودرو، نیروی الکتریکی مورد نیاز لوازم برقی خودرو نظیر برف پاک کن ها، چراغ ها، رادیو، دزدگیر خودرو، شیشه بالابرهای خودکار و… را در اختیار آن ها قرار داده و بدین ترتیب زمینه عملکرد درست آن ها را فراهم می سازد.

خودرو حتی برای روشن شدن نیز به باتری نیاز دارد. لازم است باتری الکتریسیته مورد نیاز دینام برای استارت زدن را در اختیار آن قرار بدهد تا بدین ترتیب دینام موجب استارت خوردن و روشن شدن خودرو گردد.

لازم به ذکر است که باتری یکی از کم استهلاک ترین و در عین حال کم دردسرترین قطعات موجود در ساختار خودرو است. اما در بهترین حالت عمر مفید آن 4 سال می باشد. البته به یاد داشته باشید که عمر مفید باتری های مختلف با یکدیگر فرق دارد. هر یک از انواع باتری ها پس از گذشت مدتی سولفاته شده و باید تعویض گردند.

نکته مهم در رابطه با تاثیر باتری بر سلامت خودرو این است که خرابی باتری می تواند بر سلامت سایر بخش ها تاثیر گذاشته و موجب خرابی و یا نمایش عملکرد نادرست از آن ها شود. بنابراین اگر باتری خودرویتان خراب است، پیش از آن که به سایر قطعات خودرو آسیب برساند، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که قیمت باتری خودرو چقدر است؟ برای تعویض باتری سولفاته و خراب با یک باتری سالم چقدر باید هزینه کنیم؟

آشنایی با عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری ماشین

کشور و برند سازنده؛ یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت باطری ماشین

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، قیمت باتری خودرو در ایران به نسبت دیگر کشورهای دنیا بسیار ایده آل ارزیابی شده است. اصلی ترین دلیل تناسب قیمت باتری خودرو در ایران وجود کارخانه های بزرگ و کارگاه های ساخت و تولید این قطعه کاربردی است. جالب است بدانید که کشورهای زیادی در سر تا سر دنیا وجود دارند که به دلیل محدودیت های زیست محیطی از صنعت باتری سازی محروم بوده و برای رفع نیازهای خود مجبور به واردات باتری از کشورهای تولید کننده هستند.

تولید کنندگان ایرانی نظیر شرکت های صبا باتری، آذر باتری، سپاهان باتری، برنا باتری، پاسارگاد باتری و… ارتباط تجاری خوبی با برترین کشورهای تولید کننده باتری همچون چین، ترکیه، کره جنوبی و… برقرار نموده اند. همین امر موجب پدید آمدن رقابتی سالم به منظور پایین نگه داشتن قیمت باتری خودرو شده است. یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری ماشین، کشور سازنده باتری و برند سازنده آن است.

آمپراژ باتری؛ یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت باتری ماشین

آمپراژ باتری یکی دیگر از مهم ترین عوامل اثرگذار بر قیمت باتری ماشین است. گفتنی است که آمپراژ هر باتری نشان دهنده میزان نیروی ذخیره شده در آن است. هرچه عدد آمپراژ بیشتر باشد، قیمت باتری  بیشتر خواهد بود.

به عنوان یک نکته ضروری به یاد داشته باشید که لازم است میان آمپراژ باتری ماشین و نیاز خودروی شما هماهنگی وجود داشته باشد. در صورتی که آمپراژ باتری کمتر از نیاز خودرو باشد، خودرو قادر به نمایش عملکردی درست نخواهد بود. اما اگر میزان آمپراژ از نیاز باتری بیشتر باشد، هیچ مشکلی رخ نخواهد داد. در صورتی که قصد استفاده از سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای دارید، لازم است میزان آمپراژ باتری را کمی بیشتر از مقدار مورد نیاز آن در نظر بگیرید. در غیر این صورت با خالی شدن ناگهانی باتری رو به رو خواهید شد.

تاریخ تولید و گارانتی؛ نمونه ای از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت باتری خودرو

مهم ترین عامل اثرگذار بر قیمت باتری ماشین تاریخ تولید و گارانتی باتری می باشد. همان گونه که می دانید، گذر زمان موجب فرسوده شدن باتری ها می شود. بنابراین هرچه تاریخ تولید باتری جدیدتر باشد، طول عمر و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

جالب است بدانید حتی زمانی که باتری ها در فروشگاه ها و انبارها قرار دارند و بر روی ماشین نصب نیستند، واکنش های شیمیایی درون آن ها در حال جریان است. بنابراین هرچه تاریخ تولید آن ها که غالبا در ضمانت نامه درج شده است، جدیدتر باشد، بهتر است.

گارانتی باتری ها نیز بر اساس تاریخ تولید آن ها و نه تاریخ خرید آن ها مشخص می شود. بنابراین در هنگام خرید باتری ماشین از خرید محصولات فاقد گارانتی و خدمات پس از فروش بپرهیزید. اغلب دیده شده است که قیمت باطری ماشین فاقد گارانتی کمتر از قیمت باتری ماشین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است. حتی در ازای پرداخت هزینه کمتر نیز حاضر به خرید این نوع باتری ها نشوید.

نوع باتری؛ یکی از عوامل موثر بر قیمت باتری خودرو

نوع باتری یا همان اسیدی یا اتمی بودن آن یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت باتری است. گفتنی است که قیمت باتری ماشین از نوع سرب اسیدی به نسبت باتری های اتمی کمتر است. از همین رو افراد زیادی به خرید باتری های سرب اسیدی روی می آورند. اگرچه قیمت باتری خودرو از نوع سرب اسیدی ارزان تر و اقتصادی تر است، اما این باتری ها دردسرهای زیادی دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به نیاز به رسیدگی های دوره ای اشاره کرد.

در مقابل باتری های سرب اسیدی باتری های اتمی قرار دارند. اگرچه قیمت باطری ماشین اتمی بیشتر است، اما از طول عمر و ماندگاری قابل توجه تری برخوردار بوده و نیازی به رسیدگی و مراقبت ندارد.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت باتری ماشین می توان به جنس صفحات باتری، تکنولوژی ساخت باتری، وزن باتری، قیمت جهانی سرب، قیمت روز ارز و… اشاره نمود.