درباره باتری

باتری یو پی اس

یو پی اس چیست و چه کاربردی دارد؟

باتری یو پی اس صبا باتری

شاید بهتر باشد به منظور آشنایی بیشتر با باتری یو پی اس و ویژگی های آن، نخست با یو پی اس و کاربردهای متعدد آن آشنا شویم.

یو پی اس که نام آن را از عبارت Uninterruptible Power Supply به معنای منبع تغذیه بدون وقفه بر گرفته اند، دستگاهی کاربردی است که امروزه استفاده از آن رواج قابل توجهی پیدا کرده است. یو پی اس نوعی منبع تغذیه الکترونیکی محسوب می شود که اصلی ترین وظیفه آن تامین توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه است. به عبارت ساده تر می توان گفت که یو پی اس به عنوان یک منبع تغذیه بدون وقفه با به کارگیری انرژی ذخیره شده در ساختار باتری به تامین برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده می پردازد. دستگاه نام برده در حد فاصل میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده مستقر شده و علاوه بر تنظیم برق شبکه و تثبیت آن، مانعی محکم است که از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس موجود در ساختار دستگاه مصرف کننده پیشگیری می کند.

باتری یو پی اس صبا باتری بهترین راه حل برای پیشگیری از قطع برق 

زمانی که برق شهری قطع می شود، یو پی اس بدون اتلاف وقت وارد مدار شده و انرژی ذخیره شده را در اختیار تجهیزات مصرف کننده قرار می دهد. بدین ترتیب دیگر نیازی نیست دستگاه را خاموش کرده و یا آن را مجددا راه اندازی کنید. یو پی اس از نقش حائز اهمیتی در حفاظت از وسایل الکتریکی حساس در مقابل نوسانات برق برخوردار بوده و بدین ترتیب از با پیشگیری از خرابی های این وسایل مانع از صرف هزینه برای تعمیر آن ها می شود. . در واقع می توان گفت که دستگاه یو پی اس ضمن این که از تجهیزات الکتریکی حساس مراقبت به عمل می آورد، زمینه ثبات جریان برق تقویتی را مهیا می سازد. بنابراین برنامه های حساسی که آنلاین بودن آن ها بسیار مهم است، همواره آنلاین خواهند ماند.

کاربرد سیستم یو پی اس

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، به کارگیری یک انرژی پشتیبان نظیر سیستم منبع تغذیه بدون وقفه ضمن کمک به رفع مشکلات ناشی از قطعی های مکرر جریان برق، می تواند می تواند حافظ سلامت دستگاه های الکتریکی حساس باشد. گفتنی است که در ساختار دستگاه های یو پی اس از فیلترهای الکترونیکی استفاده شده است. از همین رو این دستگاه ها قادر به رفع نویزها و نوسانات برق شهری هستند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که دستگاه مذکور قادر به محافظت از مصرف کننده ها در مقابل رعد و برق و ولتاژهای بالا بوده و به ارسال جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به دستگاه های مصرف کننده می پردازد.

آیا تا به حال به دنیای بدون یو پی اس اندیشیده اید ؟! 

باتری یو پی اس

خرید آنلاین باتری یو پی اس

اگر پاسختان منفی است، بیایید با هم دنیا را بدون یو پی اس تصور کنیم. چشم هایتان را ببندید و به بیمارستان هایی فکر کنید که بسیاری از دستگاه های آن ها نظیر دستگاه های اکسیژن با استفاده از برق کار می کنند. حال لحظه سخت قطعی برق و بد حالی بیماران تنفسی را تجسم کنید. حتی فکر کردن به چنین شرایطی زجر آور است. خوشبختانه با وجود دستگاه های یو پی اس امکان استفاده از تجهیزات الکتریکی حتی در زمان قطعی برق نیز میسر است.

حال بیایید به این موضوع فکر کنیم که قصد داریم با آسانسور از طبقه اول یک مجتمع تجاری به طبقه پنجم برویم که ناگاه برق قطع می شود. در صورت نبود یو پی اس چاره چیست؟ آیا راهی برای خلاصی از این وضعیت وجود دارد؟ خیر؛ باید منتظر بمانیم تا برق مجددا وصل شود. چه بسا که ممکن است قطعی برق ساعت ها به طول انجامیده و حضور در آسانسور در چنین شرایطی به یک معضل بزرگ تبدیل گردد.

زیان عدم استفاده از باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس را آنلاین از دیجی باتری خریداری نمایید

مشاغلی همچون طلا فروشی که نیازمند امنیت بالا هستند و استفاده از دوربین مدار بسته در آن ها الزامی است. در صورت قطعی برق و عدم وجود یو پی اس به مشکلات بزرگی بر خواهند خورد. یک لحظه غفلت کافی است تا سرمایه زندگی یک خانواده بر باد برود. این در حالی است که با وجود یو پی اس حتی در صورت قطعی برق دوربین ها فعال هستند.

موارد فوق الذکر تنها نمونه هایی از کاربرد یو پی اس در زندگی روزمره ما هستند . عدم استفاده از این دستگاه کاربردی می تواند زیان های جبران ناپذیری را به افراد وارد کند. زیان هایی که گاه جانی و در برخی موارد مالی هستند.

حال که با یو پی اس و کاربردهای بی نظیر آن در زمینه های گوناگون آشنا شدیم، وقت آن فرا رسیده است که به معرفی و بررسی اجزای به کار گرفته شده در ساختار این دسته از دستگاه های پر کاربرد بپردازیم.

آشنایی با اجزای به کار گرفته شده در ساختار دستگاه یو پی اس

لازم به ذکر است که یو پی اس ها دارای 4 بخش اصلی هستند. این چهار بخش عبارتند از: یکسو کننده شارژ، باتری یو پی اس، مبدل DC به AC ( مبدل تبدیل برق مستقیم به برق متناوب) و کلید سوئیچ غیر هادی.

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است، این است که UPSها چگونه کار می کنند؟

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، اصلی ترین هدف یو پی اس فراهم نمودن یک منبع تغذیه بدون وقفه برای تجهیزات حساس می باشد. در صورتی که دو شاخه یک وسیله الکتریکی نظیر دوربین مدار بسته را به برق شهر متصل نماییم، وسیله مذکور تنها قادر به استفاده از یک منبع انرژی می باشد. در چنین شرایطی اگر برق شهری قطع شود، وسیله مذکور بلافاصله خاموش شده و از اجرای عملکرد باز می ماند. در این موقعیت یو پی اس به کمک دستگاه ها آمده و آن ها را برای اجرای ادامه عملکرد حتی در شرایط انقطاع الکتریسیته آماده می سازد.

طراحی و تولید یو پی اس ها به گونه ای صورت پذیرفته است که همواره از دو منبع انرژی برخوردار هستند. منبع انرژی اولیه همان انرژی برق شهری است که دستگاه به استفاده از آن می پردازد. گاهی منبع اولیه قطع می شود. در چنین شرایطی منبع ثانویه که همان باتری یو پی اس می باشد، وارد عمل شده و به تامین انرژی مورد نیاز دستگاه های موجود می پردازد. در ادامه باتری ups را به طور دقیق تر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ساختار باتری ups

با توجه به ساختار یو پی اس در برخی مواقع سوئیچی مورد استفاده قرار می گیرد که وظیفه اصلی آن کنترل این موضوع است که در هر لحظه کدام یک از منابع نیرو به کار گرفته می شوند. سوئیچ مذکور به محض اطلاع از قطع منبع اولیه، به حالت ثانویه تغییر پیدا می کند و هنگامی که برق شهری مجددا وصل می شود، سوئیچ به حالت اولیه خود بر می گردد.

لازم به ذکر است که برق شهری متناوب بوده و کلیه تجهیزات نیز برق متناوب را به منظور اجرای عملکرد مورد استفاده قرار می دهند. این در حالی است که باتری ها تنها قادر به تولید برق مستقیم هستند. از همین رو لازم است برق مستقیمی که یو پی اس در اختیار تجهیزات قرار می دهد، نخست با استفاده از مبدل DC به AC به برق متناوب تبدیل شده و سپس در اختیار تجهیزات قرار بگیرد.

حال که یو پی اس، کاربردها و ساختار آن را به طور کامل شناختیم، بهتر است سراغ مبحث اصلی رفته و به معرفی کامل باتری یو پی اس به عنوان یکی از مهم ترین اجزای موجود در ساختار این دستگاه کاربردی بپردازیم. اگر شما هم قصد شناخت بیشتر باتری یو پی اس را دارد، بخش بعدی مختص شما است. با ما همراه باشید.

باتری یو پی اس و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید!

خرید آنلاین باتری یو پی اس

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، باتری ups یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده یک دستگاه یو پی اس می باشد. گفتنی است که باتری یو پی اس در زمانی که برق شهری وصل است، شارژ شده و در عین حال همان برق را نیز در اختیار تجهیزات الکتریکی قرار می دهد تا بدین ترتیب این تجهیزات بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند. 

هنگامی که برق شهری قطع می شود، نوبت به هنرنمایی باتری یو پی اس صبا باتری  می رسد. در چنین شرایطی باتری یو پی اس وارد عمل شده و برای مدت زمان نه چندان زیادی به تغذیه کردن تجهیزات الکتریکی می پردازد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که باتری یو پی اس از ابتدای قطع جریان برق حدود 15 دقیقه به کاربر زمان می دهد تا عمل مورد نظر خود را انجام دهد. برای مثال شما حدود 15 دقیقه پس از قطع برق فرصت دارید که از آسانسور متصل به یو پی اس خارج شوید.

همان طور که در جریان هستید، هدف اصلی ما از شارژ نمودن دستگاه های گوناگون ذخیره سازی انرژی مورد نیاز در آن ها می باشد. شارژ دستگاه یو پی اس نیز در منبع آن که همان باتری یو پی اس است، ذخیره می شود. بنابراین هنگامی که از شارژ دستگاه یو پی اس صحبت می کنیم، منظورمان همان شارژ باتری یو پی اس است.

لازم به ذکر است که باتری ups صبا باتری  دارای انواع متعدد و متنوعی می باشد. اگرچه نحوه شارژ هر یک از انواع باتری یو پی اس با سایر انواع آن فرق دارد، اما فرآیند کلی شارژ این دسته از باتری ها کاملا مشابه می باشد. 

دسته بندی باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری های یو پی اس صبا باتری را به طور کلی در چهار دسته باتری های نیکل کادمیومی، باتری های سرب اسیدی، باتری های لیتیوم یونی و باتری های سیلور آلکالینی تقسیم بندی می کنند. هر کدام از این باتری ها ساختار منحصر به خود را داشته و از مزایا و معایب گوناگونی برخوردار هستند. باتری UPS سرب اسیدی بهترین و مناسب ترین باتری برای استفاده در ساختار دستگاه های یو پی اس می باشد.

این دسته از باتری ها در دو نوع باتری سرب اسید تر و باتری سرب اسید خشک موجود هستند. لازم به ذکر است که باتری های سرب اسیدی تر دارای درپوش باز و باتری های سرب اسیدی خشک دارای درپوش بسته می باشند. باتری یو پی اس از نوع خشک بوده و از قابلیت شارژ کردن برخوردار است .

ویژگی باتری UPS سرب اسیدی

یکی از مهم ترین ویژگی های باتری های سرب اسیدی نظیر باتری یو پی اس صبا باتری  عدم احتیاج این دسته از باتری ها به سرویس و نگهداری می باشد. تنها کافی است هر چند وقت یک بار این باتری ها را تمیز نموده و بدین ترتیب طول عمر و کارایی آن ها را افزایش دهید. لازم به ذکر است که باتری های سرب اسیدی به دلیل حساسیت به گرد و غبار و گرمای زیاد نیازمند تمیز شدن هستند، اما به تعمیر و نگهداری خاصی نیاز ندارند.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که باتری های نیکل کادمیومی در مقایسه با دیگر باتری های قابل استفاده در ساختار دستگاه یو پی اس از طول عمر بیشتری بهره مند هستند. کاربران با توجه به شرایط و نوع نیاز خود می توانند به انتخاب باتری یو پی اس مورد نظر خود بپردازند. عوامل متعدد و متنوعی در انتخاب و خرید باتری یو پی اس نقش دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به عوامل محیطی، راهنمای سازنده دستگاه یو پی اس، خصوصیات فیزیکی، کارکرد و قیمت باتری یو پی اس اشاره نمود.

مزایا و معایب باتری UPS سرب اسیدی

سفارش آنلاین باتری ups

لازم به ذکر است که باتری های یو پی اس سرب اسیدی به گونه ای طراحی شده اند که امکان نشت اسید از آن ها وجود ندارد. به منظور کاهش قابل توجه احتمال نشتی اسید را با به کارگیری لایه هایی از نمد یا فیبر پوشش داده و بدین ترتیب زمینه ای را فراهم می سازند که از جای خود تکان نخورد. باتری یو پی اس سرب اسیدی دارای مزایای متعدد و متنوعی است. مزایای باتری یو پی اس سرب اسیدی زمینه ای را فراهم ساخته اند که این باتری ها طرفداران زیادی در بازار به دست آورند. از جمله مهم ترین مزایای باتری یو پی اس سرب اسیدی می توان به حمل و نقل ساده و بدون دردسر این باتری ها در مسافت های طولانی اشاره نمود.

باتری های مذکور ضمن برخورداری از مزایای متعدد از معایبی نیز برخوردار هستند. بزرگترین نقطه ضعف باتری یو پی اس سرب اسیدی قیمت بالای این دسته از باتری ها می باشد.

دیجی باتری؛ ارائه با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین انواع باتری یو پی اس صبا باتری 

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که قصد خرید باتری یو پی اس دارید و به دنبال یک فروشگاه معتبر برای سفارش آنلاین باتری یو پی اس می گردید. ما دیجی باتری را به شما پیشنهاد می دهیم. با دیجی باتری مطمئن و مقرون به صرفه خرید کن!

تعویض باتری UPS

هنگام خرید باتری یو پی اس بهتر است تعویض هم بلد باشید و همچنین به قیمت باتری یو پی اس توجه مخصوص نمایید .  شما میتوانید از طریق سفارش آنلاین باطری یو پی اس را تهیه کنید. پیش از آموزش تعویض ، لازم است که نکاتی را در این خصوص مد نظر قرار دهید. رعایت کردن این نکات، به شما کمک می کند که فرایند مورد بحث را به بهترین شکل انجام داده و مرتکب خطا و اشتباهی نشوید.

نکته ی اول این که پیش از نصب باتری جدید، حتما محفظه ها را تمیز کنید. همچنین لازم است که خوردگی های موجود را با جوش شیرین از بین ببرید و کابل ها را دوباره علامتگذاری کنید.

  • به منظور تعمیر و تعویض باطری ups ابتدا پنل جلویی ups را باز می کنیم .
  • سپس باتری را خارج می کنیم .
  • به کمک دستگاه تست، باتری را زمان اتصال به ups و خارج از آن تست می کنیم .
  • اگر عدد نشان داده شده در دستگاه بسیار کمتر از میزان لازم باشد و تعمیر و تعویض باتری ups الزامی است .

سپس باتری ها را جدا کرده و کابل مثبت، اتصالات و نگه دارنده را جدا نمایید. در صورت وجود هرگونه ایراد در این بخش ها، آنها را تعویض نمایید. توجه داشته باشید که باتری های خراب را از محل دور کنید. این نوع باتری ها دارای سرب مضر هستند و ممکن است برای شما خطرناک باشند. برای راحت تر انجام شدن فرایند نصب یو پی اس، بهتر است باتری های جدید طوری قرار بگیرند که کابل منفی به قطب منفی وصل شود.

توجه داشته باشید که اتصال برعکس قطب ها منجر به انفجار و صدمه به یو پی اس خواهد شد. نکته ی دیگری که کارشناسان مرکز تعمیرات ups بر آن تاکید دارند، این است که اول باید قطب مثبت وصل شده و سپس کابل منفی متصل گردد.

 

آیا بجای باتری یو پی اس می توان از باتری ماشین استفاده کرد؟  

با اینکه هم باتری ماشین و هم باطری یو پی اس هر دو باتری با ولتاژ 12 ولت هستند اما تفاوت باطری یو پی اس و باتری ماشین در ساختار طراحی و عملکرد و قیمت باطری یو پی اس می باشد. شما در واقع می توانید یو پی اس را با استفاده از باتری ماشین هم روشن کنید و خروجی 220 ولت داشته باشید و مصرف کننده ها رو برای مدتی تامین کنید.  اما چه در حالتی که از باتری ماشین برای یو پی اس استفاده کرده و یا حالتی که با استفاده از اینورتر خروجی باتری ماشین را به 220 تبدیل می کنید.

ولتاژ خروجی بعد از مدتی افت خواهد داشت و افت ولتاژ در خروجی باتری و بعد در خروجی AC پیش خواهد آمد که در صورتی که یو پی اس شما از نوع یو پی اس آفلاین و از انواع بی کیفیت باشد به مصرف کننده ها آسیب رسانده و در صورتیکه یو پی اس آنلاین باشد بدلیل افت ولتاژ باتری UPS خطا داده و قطع خواهد شد.

قیمت باطری یو پی اس و خرید و فروش انواع آن

قیمت باتری یو پی اس

قیمت باتری یو پی اس صبا باتری را آنلاین مشاهده نمایید

 

یکی از مهم ترین مسائل در دنیای امروز بحث هزینه است، قیمت باطری های UPS نسبت به کارایی و کیفیت بسیار مناسب است، برای خرید باطری یو پی اس علاوه بر ولت و آمپر باتری مشخصات دستگاه شما و مدت استفاده شما از دستگاه UPS مهم است.بهتر است بدانید شما نباید کیفیت باتری های UPS را بر اساس قیمت ان ها قضاوت کنید بلکه کیفیت باتری خود به عواملی مانند وزن باتری UPS، طول باتری یو پی اس و تکنولوژی ساخت آن بستگی دارد.همچنین شما میتوانید از طریق سفارش آنلاین باطری یو پی اس را تهیه کنید. 

برای مشاهد قیمت باتری یو پی اس را در فروشگاه های آنلاین خارجی اینجا کلیک نمایید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.